+420 602 421 390

Pinot Gris BIO 2015 Oranžové víno

280,00 Kč s DPH

Pinot Gris Oranžové víno z vinařství Víno Marcinčák je charakteristické světle žlutou barvou, ovocným buketem zralého ovoce - kdoulí, žlutého melounu, broskví. V chuti je mohutné s výraznou typickou dochutí(chlebovinou) a mimořádnou mineralitou.Je vhodné k pokrmům z drůbeže a bílého masa. Podávejte při 9 - 11 °C.

 

Vzniká tak, že hrozny jsou ve vinici sbírány ručně do malých bedýnek. Hrozny jsou pečlivě přebírány a již ve vinici nakládány do chladícího vozu tak, aby nedocházelo k zahřátí.

Ve vinařství jsou před odstopkováním ještě jednou přebrány na třídícím vibračním stole. Po oddělení třapiny jsou bobule bez mletí přesunuty peristaltickým čerpadlem do macerační nádoby, kde leží při teplotě 3 °C 48hodin (i více) bez přidání SO2.

Díky tomuto způsobu zpracování se víno vyznačuje tmavě žlutou, naoranžovělou až měděnou barvou. Ve vůni jsou pro oranžová vína charakteristické tóny sušeného ovoce, sušených bylin, koření, pomerančů. V chuti je víno tělnaté, mohutné s minerálními až slanými tóny.

Bobule PG mají vyšší barevnost s lehce narůžovělým nádechem. Barvivo se macerací uvolní a víno má růžově oranžovou barvu.

U jiných odrůd jsou odstíny více temně žluté až okrové.

Vynařství Marcinčák vybábí vína ekologicky podle daných a velmi přísně (několika státními orgány) kontrolovaných pravidel. Každý rok musí obhájit certifikaci. Hospodaří šetrně k životnímu prostředí a vstřícně ke všem ostatním organismům a tvorům na jejich pozemcích. Mají zakázáno používat umělá hnojiva, (ta znečišťuji spodní vody). Mají zakázáno používat insekticidy (přípravky na hubení hmyzu). Mají zakázáno používat herbicidy (přípravky na hubení plevelů). To znamená, že nic nezabíjejí ani neničí a při pěstování hroznů umožní na vinici život dalším organismům. Ve sklepě mají zakázáno používat nepřírodní materiály a materiály na bázi GMO. (geneticky modifikované).

 

Přívlastek: Výběr z hroznů,Bio víno, Polosladké,

Ročník: 2015

Obec: Dobré Pole

Trať: Staré

CZ-BIO-002

Vedení vinohradu: střední vedení s jedním tažněm

Stáří vinohradu (let): 11

Datum sklizně: 24. 9. 2015

Cukernatost moštu (°ČNM): 25,4

Výnos (q/ha): 51

Obsah zbytkového cukru(g/l):13,3

Obsah kyselin (g/l): 6,6

Obsah alkoholu (g/l): 13,5

Obsah bezcukerného extraktu (g/l): 24,2

Velikost partie (lahví): 7000

Datum plnění: duben 2016

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, také zakoupili

Sušená rajčata v oleji 180 g

Sušená rajčata v oleji - 180 g. Tento produkt byl vyroben podle norem ekologického zemědělství.
141,00 Kč s DPH

BIO pistácie pražené, solené 150 g

BIO pistácie pražené, solené - 150 g. Původ: Španělsko. Tyto pistácie byly vyrobeny podle norem ekologického zemědělství.
155,00 Kč s DPH

BIO mandle - mandlová jádra loupaná, smažená, solená 150g

BIO mandle - mandlová jádra smažená, solená - 150 g. Původ: Španělsko. Odrůda: Valencie. Tyto mandle byly vyrobeny podle norem ekologického zemědělství.
149,00 Kč s DPH